Płyny do mycia naczyń

Dlaczego warto kupować ekologiczny płyn do mycia naczyń?

Prosta czynność mycia naczyń w domu może mieć niekorzystny wpływ na nasze środowisko.

Po pierwsze, wiele płynów do mycia naczyń zawiera fosforan, naturalnie występującą sól mineralną. Fosforany wiążą brud i tłuszcz, zawieszają je w wodzie i pozwalają innym środkom czyszczącym w płynie optymalnie spełniać swoje funkcje. Jeśli jednak jego nadmiar dostanie się do zbiorników wodnych, takich jak stawy, jeziora i rzeki, może to doprowadzić do poważnego namnażania się glonów. Algi tworzą powłokę na powierzchni zbiorników wodnych, blokują dostęp światła słonecznego, pozbawiają inne gatunki morskie tlenu i ostatecznie je zabijają. Kiedy cynobakterie, rodzaj mikroorganizmów stworzonych przez glony, rosną w ogromnych ilościach w wodzie, może to być śmiertelne dla ludzi, jeśli zanieczyszczona woda jest zatkana.

Oprócz obecności fosforanów w detergentach do zmywania naczyń znajduje się również mnóstwo chemikaliów, takich jak środki stabilizujące, środki powierzchniowo czynne, łagodne dodatki i barwniki. Substancje te zwykle nie ulegają biodegradacji i wyrządzają znaczne szkody organizmom wodnym, jeśli nie zostaną odsiane w stacjach uzdatniania wody i ostatecznie trafią do zbiorników wodnych.

Wspaniałą wiadomością jest to, że obecnie istnieje wiele więcej niedrogich i przyjaznych dla środowiska płynów do zmywania naczyń niż jeszcze kilka lat temu, co pozwala konsumentom podejmować mądrzejsze i bardziej świadome decyzje zakupowe.

Ekologiczne płyny do mycia naczyń wykorzystują biodegradowalne, w 100% roślinne składniki aktywne w skoncentrowanej, łatwej do spłukiwania, niskopieniącej formule, która zmniejsza zużycie wody. Testowane dermatologicznie i o zrównoważonym pH, są bezwzględne dla tłuszczu, ale delikatne dla dłoni – i dla środowiska.

Możemy też zacząć stosować skoncentrowane płyny do mycia naczyń w dużych opakowaniach, co również przekłada się na zmniejszenie emisji związanych z opakowaniami i transportem, dzięki mniejszej wadze w transporcie tego, co tak naprawdę jest wodą. 1 pompka nietoksycznego koncentratu płynu do mycia naczyń może umyć do 5 razy więcej talerzy niż zwykły płyn do zmywania. Skutecznie usuwa trudne i tłuste plamy, ale łatwo ulega biodegradacji.

Oto 2 główne wskazówki dotyczące ekologicznego zmywania naczyń:

1. Podczas ręcznego mycia naczyń wystarczy tylko cienka warstwa mydlin lub piany, pokrywająca powierzchnię wody. Każde przekroczenie tego byłoby stratą pieniędzy i byłoby szkodliwe dla środowiska.

2. Upewnij się, że w pełni wykorzystujesz butelkę płynu do mycia naczyń. Gdy płyn się wyczerpie, dodaj trochę ciepłej wody wystarczającej na kilka kolejnych myć i energicznie wstrząśnij.

Małe, przemyślane i świadome gesty, takie jak ten, wykonywane codziennie, znacznie przyczyniają się do minimalizacji negatywnego wpływu na nasze środowisko.

Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.