Less waste pod prysznicem

Zaczynając interesować się ideą less waste, większość z nas w pierwszej kolejności zwraca uwagę na zakupy spożywcze i używanie wielorazowej siatki lub torby na zakupy. Powstaje też coraz więcej miejsc, gdzie można kupić makaron, kaszę czy ryż do własnych pojemników, dzięki czemu znacznie ograniczamy ilość odpadów. Nie inaczej ma się to z kosmetykami. Plastikowe opakowanie po szamponie, peelingu czy płynie do kąpieli często odruchowo trafia do śmieci zmieszanych lub w najlepszym wypadku do recyklingu. Jednak warto mieć na uwadze, że zaledwie mały procent segregowanych śmieci faktycznie zostaje przetworzona na inne produkty. Sam etap wytwarzania i przetwarzania także wymaga olbrzymich ilości wody, której już dziś w wielu miejscach brakuje.

Jakie produkty warto więc używać do codziennej pielęgnacji ciała, aby w jak najmniejszym stopniu zaszkodzić środowisku naturalnemu? Poniżej kilka naszych propozycji:

Mydło w kostce

mydło w kostce

Alternatywą dla kosmetyków w plastiku są kosmetyki w szkle lub kartonie. Mydła w kostce nie tylko są częściej pakowane w kartonowe pudełka, bądź szary papier, ale również są znacznie bardziej wydajne niż mydła w płynie. Szeroki asortyment mydeł w kostce na pewno może zachęcić: naturalne mydła nie tylko pięknie wyglądają, pachną, ale są też zdrowsze dla skóry i środowiska.

Szampon i odżywka do włosów w kostce

szampon do włosów w kostce

Podobnie do mydeł w kostce mają się szampony. Szampon w kostce staje się coraz popularniejszym produktem, nie tylko z uwagi na ekologię, ale i wydajność. Szampony w kostce zwykle mają też mniej substancji obciążających włosy i skórę głowy. Wśród nich można znaleźć produkty przeznaczone do różnej porowatości włosa.

odżywka do włosów w kostce

Poza szamponami w kostce na rynku pojawiają się również odżywki do włosów w kostce.

Kosmetyki w szklanych opakowaniach

Dezodorant w kremie

Kupując kremy, peelingi, balsamy, lub inne produkty kosmetyczne warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skład ale i na opakowanie. Szklane słoiczki czy metalowe pudełka nadają się do ponownego użytku. Wystarczy takie opakowanie umyć i znaleźć mu nowe przeznaczenie.

Wielorazowe płatki kosmetyczne

wielorazowe płatki kosmetyczne

Do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i szyi niezbędne jest jej dobre oczyszczenie. Większość kobiet używa do tego płatków kosmetycznych. Dobrym pomysłem jest zastąpić jednorazowe płatki ich wielorazowymi odpowiednikami. Płatki kosmetyczne wielorazowe po użyciu wystarczy dorzucić do prania i wysuszyć. Tym samym nie musimy się przejmować czy przypadkiem nie skończą się w momencie, kiedy będą najbardziej potrzebne:)

Komentarze ()

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

To twój pierwszy raz?

Wykorzystaj kod rabatowy 9%

na swoje pierwsze Eko zakupy:

EKO POCZĄTEK

*rabat nie dotyczy produktów już przecenionych

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.