Pszczoły - małe stworzenia, ogromne znaczenie.

Małe stworzenia, ogromne znaczenie.

Z powodu wpływu człowieka na przyrodę i stosowania pestycydów dzikie pszczoły utraciły znaczną część swojego pierwotnego siedliska. W rezultacie prawie 300 gatunków dzikich pszczół znajduje się na liście zagrożonych. Jednak dzikie pszczoły są niezwykle ważne dla przyrody i dla nas, ludzi, ponieważ 80% roślin jest zapylanych przez owady. Rosnąca urbanizacja oznacza również, że te małe stworzenia mają coraz mniej bezpiecznych miejsc do gniazdowania i hibernacji. To są powody, dla których chcemy pomóc ratować dzikie pszczoły.

Domek dla pszczół z 80 pokojami

YOGI TEA®, zgodnie z filozofią marki, pomaga wszędzie tam, gdzie to możliwe, aby chronić ludzi i środowisko. Z tego powodu YOGI TEA podjęła współpracę z ekspertami pszczelarskimi i stowarzyszeniami pszczelarzy, aby stworzyć hotel dla dzikich pszczół, który zapewni tym stworzeniom nowy dom, a przede wszystkim bezpieczną przestrzeń do gniazdowania, hibernacji i odpoczynku. Dzięki temu samice mogą stworzyć gniazdo w hotelu dla dzikich pszczół i zapewnić potomstwu pożywienie po wykluciu.

Hotel dla dzikich pszczół Yogi Tea posiada ok. 80 dołków różnej wielkości, dzięki czemu mogą tu znaleźć schronienie różne gatunki dzikich pszczół. Hotel dla dzikich pszczół został wykonany z surowego drewna paulowni cesarskiej. Hotel jest wykonany z lekkiego, ale litego drewna, dzięki czemu zapewnia dzikim pszczołom dobrą ochronę. Użyte drewno posiada certyfikat FSC.

hotel dla dzikich pszczół

Jak pomóc dzikim pszczołom?

Dzikim pszczołom możesz pomóc na wiele różnych sposobów:

♥ Zainstaluj domki do zagnieżdżania

Hotel dla dzikich pszczół pozwala zapewnić pomoc w zagnieżdżaniu się, a tym samym stworzyć dom dla tych stworzeń. Niezależnie od tego, czy jest to ogród, czy balkon, po prostu zawieś hotel dla dzikich pszczół nieco nad poziomem gruntu i upewnij się, że nie zamoknie. Wybierz słoneczne miejsce, najlepiej od strony południowej. Następnie możesz usiąść i poczekać, aż pojawią się pierwsze stworzenia. W ten sposób wyświadczysz wielką przysługę nie tylko dzikim pszczołom, ale także wielu innym owadom szukającym miejsca na gniazdo i hibernację.

Zamontować można go zarówno wczesną wiosną, jak i jesienią. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki domek znajdował się w ogrodzie przez okrągły rok, zapewniając owadom skuteczną ochronę przed upałami, niskimi temperaturami czy opadami deszczu.

♥ Siej dzikie kwiaty

Zmień swój ogród lub balkon w raj dla dzikich pszczół, zasiejąc jak najwięcej rodzimych dzikich kwiatów i ziół, z których dzikie pszczoły mogą następnie wydobywać pyłek i nektar. Powinny one zapewnić różnorodną gamę kwiatów w miesiącach letnich.

Kupując hotel dla dzikich pszczół, otrzymasz bezpłatne nasiona kolorowych kwiatów, które każdego dnia zaczarują dzikie pszczoły i Ciebie.

♥ Nie używaj pestycydów

Wreszcie, szczególnie ważne jest, aby nie stosować pestycydów na roślinach w ogrodzie lub na balkonie, ponieważ są one śmiertelne dla dzikich pszczół i innych owadów.

Jak widać, ratowanie dzikich pszczół nie jest wcale takie trudne. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do większej świadomości dzikich pszczół i cieszymy się, że tak wiele z nich znajdzie nowy dom w Twoim hotelu dla dzikich pszczół.

Komentarze ()

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

To twój pierwszy raz?

Wykorzystaj kod rabatowy 9%

na swoje pierwsze Eko zakupy:

EKO POCZĄTEK

*rabat nie dotyczy produktów już przecenionych

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.