Lista produktów marki Loffme

Produkty Loffme powstały w oparciu o osobiste doświadczenia ze skórą atopową, alergiami kontaktowymi i wiążącymi się z tym częstymi infekcjami okolic intymnych. Zostały stworzone przez kobiety dla kobiet przy pełnym zrozumieniu ich potrzeby komfortu, bezpieczeństwa i poczucia kobiecości.

Właściwości hipoalergiczne

Produkty Loffme powstały z materiału o właściwościach hipoalergicznych, aby każda z nas mogła używać ich bez obaw do codziennej pielęgnacji ciała.

Materiał, który robi różnicę

Wbrew popularnym opiniom, to nie ekologiczna bawełna jest materiałem najlepszym dla skóry wrażliwej, alergicznej i atopowej.

Produkty Loffme powstają z unikalnego materiału będącego połączeniem ułożonych naprzemiennie włókien poliestru (70%) i poliamidu (30%). Struktura materiału posiada przepuszczalność na poziomie 0,1 mikrona, co umożliwia zatrzymywanie na jej powierzchni i brak możliwości rozwoju w wewnętrznych strukturach bakterii, grzybów i części wirusów jak również roztoczy kurzu i ich odchodów.

Dzięki tym wyjątkowym właściwościom produkty Loffme nie przetrzymują zapachów i są bezpieczne dla skóry. Ta charakterystyka pozwala określać materiał jako barierowy – stanowiący bezpieczną barierę ochronną. Materiał bazowy zastosowany w produktach Loffme posiada certyfikaty Ecarf, Oekotex Standard 100.

W procesie wytwarzania materiału wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia technologiczne, dzięki którym powstaje on bez zaangażowania szkodliwych rozpuszczalników i klejów. Włókna łączone są wyłącznie przy użyciu wody i dźwięku dzięki czemu produkty Loffme są bezpieczne dla ciała i przyjazne dla środowiska.

W niektórych produktach Loffme do materiału bazowego na tej samej zasadzie łączenia włókien dodajemy jony srebra, które mają silne działanie antybakteryjne. W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku materiałów z nanosrebrem jony obecne w produktach Loffme są i będą aktywne pomimo częstego prania i wieloletniego użytkowania. Nie ulegną one wypłukaniu ani wytarciu.

Pomimo niewielkiej gramatury, nasz materiał posiada bardzo dobre właściwości izolacji termicznej oraz wysoką chłonność – 400% własnej masy w przypadku wody i 800% w przypadku innych cieczy przy grubości zaledwie 0,7 mm. Filtracja alergenów oraz brak szkodliwych dodatków sprawia, że produkty Loffme mogą być stosowane przez osoby najbardziej wymagające i o szczególnych potrzebach – cierpiące z powodu alergii, w trakcie terapii onkologicznych, chorych na Atopowe i Łuszczycowe Zapalenie Skóry.

Ekologia i zero waste

Jako silne, świadome kobiety mamy ogromny wpływ na ograniczenie szkodliwych odpadów w środowisku naturalnym. Świadomy wybór wielorazowych produktów do higieny i pielęgnacji pozwala nie tylko zatroszczyć się o własne zdrowie ale również budować nową, lepszą przestrzeń wokół siebie.

Duża wytrzymałość produktów Loffme wydłuża znacząco czas ich użytkowania. Dla nas filozofia Zero Waste to nie puste słowa, lecz idea która towarzyszy nam na każdym kroku podczas tworzenia produktów i opakowań oraz wyborze sposobów ich dystrybucji. W Loffme szanujemy to co naturalne w nas samych i w otaczającym nas świecie. Nasze produkty pomagają chronić i pielęgnować kobiecość w zgodzie z potrzebami ciała i jego cyklicznością na każdym etapie życia.

Mniej
Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.