Lista produktów marki URTEKRAM

Urtekram został założony w Kopenhadze w 1972 roku, a w 2017 roku Urtekram został uznany za najbardziej zrównoważoną markę Danii według Sustainable Brand Index. Produkcja znajduje się w malowniczym Mariager na Jutlandii w Danii i tutaj wytwarzane są naturalne i certyfikowane ekologicznie kosmetyki na wszystkie potrzeby. Dziś nasze produkty znajdują się w sklepach w całej Europie i dużej części reszty świata.

Firma Urtekram została założona już w 1972 roku, w czasie, gdy pojawiał się duch pionierstwa, poczucie przynależności i świadomość ekologiczna. Produkty ekologiczne były idealistyczną sprawą dla nielicznych. Był to jednak początek podróży, która później uczyniła całą Danię – i Skandynawię – bardziej zrównoważoną i świadomą.

Wizjonerzy rozpoczęli podróż od małego sklepu z przyprawami w sercu Kopenhagi. Tutaj sprzedawali produkty, skupiając się na naturalnym, prostym i czystym stylu życia. Szybko ogarnął ich duch przedsiębiorczości i wkrótce powstała firma Urtekram. W latach 70. i 80. wiedza o Urtekramie rozwijała się powoli, ale pewnie i rozprzestrzeniła się poza wąski krąg wczesnych entuzjastów środowiska.

URTEKRAM aktywnie pracuje również na rzecz lepszego i bardziej zrównoważonego świata. Dotyczy to całego łańcucha, od indywidualnego hodowcy po sposób pakowania i transportu towarów.

  • Certyfikowane przez Ecocert Cosmos Organic
  • Certyfikowane przez Vegan Society
  • 99-100% naturalnego pochodzenia
  • Formuły biodegradowalne
  • Opakowania roślinne
  • Energia odnawialna w produkcji

Produkty Urtekram

Wszystkie składniki produktów Urtekram Nordic Beauty są starannie dobrane i pochodzą w 99-100% z naturalnego pochodzenia, a produkty są samokonserwujące. Formuły są w 100% biodegradowalne, wegańskie i certyfikowane przez Ecocert Cosmos Organic zgodnie ze standardem COSMOS.

Ponieważ wszystkie produkty Urtekram Beauty Care posiadają certyfikat Ecocert Cosmos Organic, nie zawierają parabenów, silikonów ani syntetycznych konserwantów. Zamiast silikonów używamy oleju z nasion brokułów, a nasze produkty są samokonserwujące.
W naszych produktach nie używamy sztucznych perfum, a jedynie wywary ziołowe i naturalne olejki.

Formuły są w 100% biodegradowalne, co oznacza, że ​​sama natura może rozkładać składniki, nie szkodząc przy tym mikroorganizmom.

  • Bez sztucznych perfum
  • 99 – 100% naturalnego pochodzenia
  • W 100% biodegradowalne formuły
  • Składniki odnawialne i wegańskie


W naszych produktach używamy wyłącznie składników wegańskich. Oznacza to, że żaden materiał pochodzenia zwierzęcego nie został wykorzystany w żadnej części procesu wytwarzania surowców. Kwas hialuronowy stosowany w naszych produktach to naturalnie sfermentowany kwas hialuronowy, a nie konwencjonalny, który jest wytwarzany z grzebieni kogucich.

Od trzciny cukrowej do Twojej łazienki

Nasze opakowania są oparte na roślinach, wyprodukowane z odpadów trzciny cukrowej bez wpływu na produkcję żywności. Produkcja trzciny cukrowej, zamiast emitować CO2, niszcząc środowisko, pomaga zmniejszyć ilość CO2. Każda tona trzciny cukrowej pochłania dwie tony CO2 ze środowiska.
Nazywamy to odwróconym efektem cieplarnianym. Oznacza to mniejsze zużycie konwencjonalnego plastiku i większą troskę o środowisko i Ciebie.

Jako zrównoważony producent kosmetyków nieustannie dążymy do znalezienia najlepszych rozwiązań materiałowych. Dziś używamy tworzyw roślinnych, ale kto wie, co przyniesie jutro!

Papier z certyfikatem FSC

Certyfikat FSC zapewnia odpowiedzialne leśnictwo, w którym nie ścina się więcej drzew, niż może wyprodukować las. FSC to także gwarancja ochrony zwierząt i roślin oraz tego, że pracujący w lesie mają wykształcenie, odpowiedni sprzęt ochronny i godziwą pensję.

Cały papier opakowaniowy w produkcji Urtekram posiada certyfikat FSC, co gwarantuje, że używamy papieru pochodzącego ze zrównoważonych lasów, a cykl leśny pozostaje nienaruszony.
Obejmuje to wszystko, od pudeł, które wysyłamy do hurtowni, po foldery, które odbierasz w swoim sklepie.

Nasi dostawcy

Starannie wybieramy wszystkich naszych dostawców i zawsze sprawdzamy, czy mogą sprostać naszym wysokim standardom. Dokonujemy dokładnego przeglądu, w którym nasi dostawcy muszą przekazywać nam informacje o wszystkim, co dzieje się w ich działalności oraz w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Aby zostać zaakceptowanym jako dostawca Urtekram, musisz podpisać nasz Kodeks Postępowania. Opiera się on na zasadach przewodnich ONZ i zawiera przepisy dotyczące wszystkiego, od praw człowieka po przeciwdziałanie korupcji, prawo pracy i wpływ na środowisko.

Ślad węglowy

Nasza praca nad optymalizacją naszej produkcji, naszych procesów i sposobu pracy nigdy się nie kończy. Urtekram jako część Grupy Midsona wyznaczyła sobie cele w zakresie redukcji śladu węglowego. Midsona dołączyła do inicjatywy Science Based Target, współpracy między WWF, CDP, UN Global Compact i World Resources Institute. Midsona zobowiązała się zatem do wyznaczenia w 2021 r. naukowego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych, aby zachować zgodność z wyznaczonym przez ONZ celem 1,5 stopnia w porozumieniu paryskim.

Mniej
Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.