Lista produktów marki FIILIT

FiiLiT to perfumy stworzona z pasji do natury i podróży. Zapachy dobierane są w sposób nietuzinkowy i niekonwencjonalny, często przy użyciu bukietów nieznanych i ciekawych. Perfumy FiiLiT są również tworzone z materiałów pozyskiwanych w sposób naturalny i ekologiczny, z szacunkiem dla lokalnych społeczności i natury, tylko i wyłącznie od sprawdzonych, wyspecjalizowanych dostawców. 

Każdy zapach jest inspirowany jakimś krajem, a swoją paletą zapachów nawiązuje do jego historii i kultury. Składniki używane do produkcji zapachu również pochodzą z kraju który jest źródłem inspiracji.

Perfumy FiiLiT pozwalają wybrać się na wakacje raz jeszcze, swoimi zapachami przywołują wspomnienia z podróży i zachęcają do kolejnych, śmiałych przygód.

Każdy z zapachów posiada certyfikat Cruelty Free & Vegan a zapachy: Camina-Provence, Saudade-Amazonia oraz Waka-Madagascar mają dodatkowo certyfikat Cosmos Natural.

Francuska marka Fiilit Parfum du Voyage jest producentem wody perfumowanej, która uzyskała certyfikaty mające przekonać nas o wyjątkowości sposobu produkcji zapachów: Cruelty Free and Vegan oraz Slow Cosmetic.

Dodatkowo zapachy:  Camina Provence, Saudade Amazonia oraz Waka Madagascar mają certyfikat Cosmos Natural.

Wody Fiilit nie są więc testowane na zwierzętach, a ich produkcja przebiega w sposób maksymalnie etyczny.

Podczas produkcji wód perfumowanych Fiilit nie używa się ftalanów, parabenów i pochodnych petrochemicznych. Znajdziemy w nich od 87% do 100% naturalnych surowców. Alkohol, który znajduje się w składzie, jest pozyskany z organicznej pszenicy.

Olejki eteryczne, dzięki którym powstają zapachy Fiilit, w większości pochodzą z BeHave, firmy Stéphane Piquart kierującej się zasadą etycznego pozyskiwania surowców, z szacunkiem dla natury i lokalnych społeczności. Jednym ze sposobów działania jest nawiązywanie współpracy z lokalnymi NGO (np. Coeur de Forêt, Man & Nature, IRDNC, Homme et Environnement). BeHave działa z poszanowaniem środowiska, zachowaniem wiedzy i umiejętności lokalnych populacji, uczciwym wynagrodzeniem za pracę.

W nazwie zapachu znajdziemy odniesienie do różnych krajów czy obszarów geograficznych. Stamtąd pochodzą właśnie składniki użyte do skomponowania wody perfumowanej. Ponieważ Fiilit to „perfumy podróży”, ich kompozycje i nazwy nawiązują do wizyt w odległych krajach.

  • bez substancji zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego,
  • bez ftalanów i parabenów,
  • bez silikonów, polimerów i materiałów petrochemicznych,
  • bez barwników syntetycznych,
  • nietestowane na zwierzętach.
Mniej
Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.