Lista produktów marki Tisserand Aromatherapy

Olejki eteryczne to serce marki Tisserand Aromatherapy, tworzące korzenie, z których wyrośliśmy. Rozumiemy olejki eteryczne jak nikt inny i jest to umiejętne zastosowane we wszystkim, co robimy.

Brytyjskie dziedzictwo, globalna aprobata
Tisserand Aromatherapy skupia wyjątkowy zespół ekspertów z Wielkiej Brytanii, którzy pozyskują, mieszają i nabywają najwyższej jakości olejki eteryczne z naszych upraw w West Sussex, u podnóża South Downs. Naszym celem jest pomoc w poprawie Twojego zdrowia, samopoczucia i stylu życia poprzez radość z aromaterapii. Nasze produkty są kochane tak samo, jak uprawiane są nasze składniki – na całym świecie!

Nasza filozofia – założona w 1974 roku:

  • Pozyskiwanie najlepszych, w 100% naturalnych, czystych olejków eterycznych o bezkompromisowej jakości.
  • Dzielenie się naszym dziedzictwem, wiedzą i doświadczeniem w łączeniu produktów, którym można zaufać.
  • Oferować innowacyjne produkty, które zapewniają holistyczne podejście do dobrego samopoczucia i piękna.
  • Aby aromaterapia była dostępna dla wszystkich i łatwa do dostosowania do naszego szybkiego tempa współczesnego życia

O Robercie Tisserandzie
To matka Roberta Tisseranda jako pierwsza wprowadziła go w aromaterapię, co doprowadziło do zamiłowania do tematu, które trwa do dziś.

W wieku 17 lat, jadąc pociągiem z powrotem do szkoły z internatem, Robert zdecydował, że chce dzielić się korzyściami płynącymi z olejków eterycznych z innymi, aby poprawić ich zdrowie i szczęście. Jego wizją było wprowadzenie produktów na bazie olejków eterycznych do każdego domu.

Po latach nauki i praktyki jako aromaterapeuta, Robert założył w 1974 roku Aromatic Oil Company w swojej sypialni w domu w południowym Londynie. W ciągu następnych 11 lat, pomimo trudności finansowych i zniechęcenia ze strony innych, Robert ręcznie butelkował oleje, ręcznie pisał etykietę na każdą butelkę i pakował paczki, które wysyłał klientom w każdą sobotę rano ze swojej lokalnej poczty.

Po ośmiu latach napisania tego, pierwsza książka Roberta – Sztuka aromaterapii – została opublikowana w 1977 roku. W swojej książce Robert opowiada o naturze, sile życiowej, planetach i żywiołach.

To było w 1984 roku, kiedy powstała nowa firma, Aromatherapy Products Ltd, pozwalająca Robertowi działać jako konsultant w zakresie olejków eterycznych i formulacji, w pełni wykorzystując jego wieloletnie doświadczenie.

Tisserand Aromatherapy łączy tradycję, naukę i wydajność, aby dostarczać produkty poprawiające samopoczucie, żebyś każdego dnia czuł się jak najlepiej.

Tradycja – olejki eteryczne są używane od tysiącleci, aby łagodzić codzienne dolegliwości umysłu i ciała. Tworzymy produkty, które wykorzystują to dziedzictwo i są inspirowane tymi tradycjami, zapewniając jednocześnie rozwiązania, które przyniosą korzyści naszemu dynamicznemu, nowoczesnemu życiu.

Nauka – Olejki eteryczne wpływają na naszą opuszkę węchową, która jest składnikiem układu limbicznego. System ten bierze udział w przetwarzaniu naszych emocji, instynktów przetrwania i tworzeniu pamięci i jest jedną z najstarszych części naszego mózgu. Nasze mieszanki olejków i produktów myjących zawierają kwasy omega, przeciwutleniacze i witaminy, które, jak udowodniono, wspierają zdrowie skóry przy stosowaniu miejscowym.

Wydajność – Nasze produkty zawierają bezpieczne, ale optymalne poziomy olejków eterycznych dla każdego rodzaju aplikacji, dzięki czemu możesz uzyskać najlepsze rezultaty. Nasza wiedza na temat olejków eterycznych pozwala nam tworzyć profesjonalnie mieszane produkty, aby jak najlepiej wspierać Twoje samopoczucie dla umysłu i ciała. Czasami przeprowadzamy testy panelowe naszych produktów, a wyniki mówią same za siebie!

Obietnica jakości Tisserand Aromatherapy:
Rozumiemy olejki eteryczne jak nikt inny i nigdy nie idziemy na kompromis w kwestii jakości, używając tylko 100% naturalnych czystych olejków eterycznych. Od pozyskiwania po mieszanie, nasza wiedza i uczciwość gwarantują, że możesz zaufać naszej wiedzy i odkryć korzyści aromaterapii z użyciem najlepszych olejków.

Współpracujemy wyłącznie z odpowiedzialnymi partnerami, którzy spełniają nasze wysokie standardy etyczne i jakościowe.

To, co jest w środku:
Nasze składniki
Pozyskiwane z całego świata, wszystkie nasze olejki eteryczne są w 100% czyste organiczne, dziko wytwarzane lub zbierane w sposób etyczny, co jest wyraźnie zaznaczone na każdym z naszych olejków. Ale jaka jest różnica?

Ekologiczne - używamy akredytacji Soil Association Organic tylko w przypadku produktów, których składniki są w 100% ekologiczne. Dotyczy to nie tylko naszych olejków eterycznych, ale wszystkich naszych produktów z naszej wstępnie połączonej kolekcji Wellbeing z produktami do kąpieli i ciała Natures Spa. Nigdy nie twierdzilibyśmy, że produkt lub składnik są ekologiczne, chyba że są w 100%.

Certyfikowane organiczne olejki eteryczne pochodzą z roślin uprawianych bez użycia sztucznych nawozów, herbicydów lub pestycydów. Zamiast tego wykorzystuje metody zarządzania ekosystemami w celu utrzymania zdrowia zarówno roślin, jak i gleby, gwarantując brak nakładów, takich jak modyfikacja genetyczna lub napromienianie. Korzyści z rolnictwa ekologicznego obejmują brak zanieczyszczenia lokalnego powietrza i wód gruntowych oraz brak syntetycznych chemikaliów w roślinie lub jej olejku eterycznym, przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lokalnego środowiska. Międzynarodowe standardy wyznacza IFOAM (Międzynarodowa Federacja Rolnictwa Ekologicznego), która akredytuje również wiele jednostek certyfikujących, np. Soil Association czy francuski Ecocert.

Wild Crafted – dziko wytworzone olejki eteryczne pochodzą z roślin, które nie są uprawiane, ale są zbierane z ich dzikiego środowiska. Choć nie są ekologiczne, uprawiane są w ich naturalnym środowisku, w warunkach korzystnych dla zdrowia rośliny. Dba się również o zachowanie jak największej trwałości.

Etycznie zebrany – etycznie zebrany olejek eteryczny pochodzi z ziela, krzewu lub drzewa, które są świadomie uprawiane w swoim naturalnym środowisku, aby zapewnić, że gatunek będzie rósł w obfitości i nie został wyczerpany. Jeśli chodzi o rośliny aromatyczne, wyczerpywanie się gatunków rzadko stanowi problem w przypadku ziół (które w większości są łatwe w uprawie w ilości), ale jest raczej problemem w przypadku wolno rosnących drzew.

Wielu z naszych mniejszych, bardziej oddalonych partnerów ma podobne standardy etyczne i jakościowe jak gospodarstwa ekologiczne, z którymi współpracujemy, ale niektórzy po prostu nie mogą sobie pozwolić na „uczynienie tego oficjalnym”. Zdajemy sobie z tego sprawę i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jakość, jaką otrzymujesz dzięki produktom Ethically Harvested i Wild Crafted.

Wybór dla Ciebie, wskazówki od nas
Aromaterapia i dobre samopoczucie są osobiste dla każdego z nas, co czyni je tak ekscytującymi! Wolisz Rose Absolute od Rose Otto? Czy podoba Ci się, że Cedarwood jest Atlasem, a nie Virginia? Nie ma problemu. Korzystamy z naszej wiedzy, aby poprowadzić Cię we właściwym kierunku i upewnić się, że używasz olejów w bezpieczny sposób, ale ostatecznie zachęcamy Cię do komponowania zgodnie z Twoim indywidualnym gustem i potrzebami.

Aby mieć pewność, że zawsze wiesz, co jest w środku, podajemy pełną nazwę botaniczną naszych olejków eterycznych, dzięki czemu zawsze wiesz, że nie dostajesz nic więcej lub mniej niż wybrany, w 100% naturalny, czysty olejek eteryczny.

Zrównoważony rozwój
Jako naturalna marka, ochrona i poszanowanie przyrody jest dla nas ważne.

NASZE SKŁADNIKI

To, co jest w naszych czystych olejkach eterycznych, naprawdę robi różnicę. Dbamy o nasze cenne składniki z najwyższym szacunkiem, traktując je z szacunkiem od momentu zebrania do momentu dostarczenia ich do Ciebie. Współpracujemy tylko z cenionymi partnerami, którym ufamy, że opiekują się nimi przed nami, i zapewniamy, że pomagamy dbać o nich, gdy opuszczą naszą fabrykę, umieszczając je w naszych bursztynowych butelkach, aby chronić oleje przed światłem słonecznym.

Natura jest cenna – potężna, ale delikatna – podobnie jak nasze osobiste samopoczucie. Z myślą o ludziach i planecie dążymy do tego, aby we wszystkich naszych produktach był jak największy procent naturalnych składników, zapewniając, że nasze surowce są pozyskiwane w sposób etyczny i zrównoważony. Utrzymujemy również, że wszystkie organiczne olejki eteryczne są certyfikowane przez The Soil Association, a wszystkie nasze produkty są wolne od okrucieństwa i certyfikowane przez The Vegan Society.

NASZE OPAKOWANIA

Nasze 100% naturalne, czyste olejki eteryczne są zawsze przechowywane w bursztynowym szkle, aby chronić ich właściwości terapeutyczne. Kiedy musimy używać plastiku w naszych premiksowanych produktach do skóry i mycia, wybieramy PCR – recykling pokonsumencki – aby mieć pewność, że zużywamy część plastiku, który już istnieje na naszej planecie. Aby dostosować się i utrzymać tę pozytywną zmianę w branży, musi to być stabilna zmiana. Wszystkie nasze premiksowane butelki Wellbeing są teraz 50% PCR, a wszystkie nowe produkty są opracowywane przy użyciu co najmniej 50% butelek PCR. Pracujemy nad kolejnym etapem naszej podróży do zrównoważonego rozwoju, ale jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy do tej pory!

  • Wszystkie opakowania papierowe nadają się w pełni do recyklingu.
  • Większość naszych komponentów opakowaniowych nadaje się do recyklingu, o ile wspierają to lokalne rynki. (Nakrętki PCR są dla nas szczególnie trudne do zdobycia!) Pracujemy nad opakowaniami w 100% nadającymi się do recyklingu.
  • Wraz z rozwojem nowych produktów szukamy sposobów na zmniejszenie ilości naszych opakowań, aby wyeliminować odpady i produkować tylko opakowania, które pasują do pierwotnego celu – aby chronić integralność produktu w środku, abyś mógł się nim cieszyć!
  • Wszystkie zakupione tektury mają certyfikat FSC.
Mniej
Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.