Lista produktów marki BIO-D

Bio-D to brytyjska marka detergentów i kosmetyków, której historia wiąże się z osobistymi doświadczeniami samego założyciela – Michaela Barwella. W latach 80-tych, Michael Barwell pracował przy czyszczeniu statków handlowych, dzięki czemu poznał skład używanych preparatów i porównał go do tych, z których korzysta w domu. Jak się okazało, substancje wiele się od siebie nie różniły, a warto podkreślić, że do pracy zakładał specjalny kostium ochronny. Z tego też względu, w 1989 roku, Barwell zaproponował światu bezpieczne i skuteczne detergenty, które są przyjazne środowisku.

Środki czystości, które nie szkodzą Ziemi.

Wszystkie nasze produkty wytwarzamy w Wielkiej Brytanii i mamy pełną identyfikowalność wszystkich używanych przez nas składników, dzięki czemu wiemy, że ich pochodzenie jest etyczne i zrównoważone. Nasze bezkompromisowe standardy zostały docenione przez wiele nagród na przestrzeni lat i jesteśmy dumni z poparcia ze strony Cruelty Free International, The Vegan Society i Allergy UK.

Jesteśmy także jedyną firmą zajmującą się sprzątaniem ekologicznym, której produkty spełniają standardy komercyjnego przygotowywania żywności, znane również jako BSEN1276.

Zawsze używaliśmy minimalnych opakowań nadających się do recyklingu, ale teraz poszliśmy dalej i wprowadziliśmy do naszej oferty pojemniki wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Materiał z recyklingu jest wykonany ze zużytych plastikowych butelek, które w innym przypadku mogłyby trafić na wysypisko.

Oznacza to, że nasze opakowania mogą mieć zróżnicowane odcienie, które zmieniają się w zależności od składu różnych tworzyw sztucznych, które wchodzą w skład mieszanki.

Nie chcemy już być świadkami niszczycielskiego widoku plastiku zatykającego nasze oceany i wpływającego na naszą przyrodę.

Nie będziemy też stać z boku, podczas gdy agresywne chemikalia nadal zanieczyszczają nasze rzeki i morza oraz wpływają na nasze środowisko naturalne.

Zmiana, którą możemy wdrożyć, zaczyna się w domu. Dołączysz do nas?

Mniej
Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.