Lista produktów marki AILEFO

W małej fabryce na pięknej wyspie Bornholm w Danii Ailefo produkuje organiczną ciastolinę. Ailefo była pierwszą marką, która wprowadziła organiczną ciastolinę do modelowania na rynek europejski.

Organiczna modelina Ailefo zawiera 98% certyfikowanych organicznych składników. Wszystkie organiczne składniki są oznaczone ekologiczną etykietą UE, The Green Leef. Ponad 90% naszych składników pochodzi od lokalnych dostawców na wyspie Bornholm.


Organiczna ciastolina do modelowania Ailefo nie zawiera perfum ani parabenów, dzięki czemu jest przyjazna dla alergików. Wszystkie oleje są wolne od alergenów perfum. Nie zastosowano żadnych olejków esencjonalnych, ponieważ są one bardzo alergizujące. Wszystkie środki konserwujące są łagodnymi składnikami spożywczymi. Modelina jest na bazie roślin i nie zawiera orzechów, śladów orzechów, soi, jajek ani produktów mlecznych. Glinka modelarska Ailefo nie jest bezglutenowa.

Wszystkie produkty wyprodukowane są wyłącznie ze składników spożywczych. Twoje dziecko może bez szkody na zdrowiu skosztować organicznej glinki modelarskiej Ailefo, która na szczęście nie smakuje dobrze;)

Ciastolina może być wypieczona w piekarniku w temperaturze 60 stopni Celsjusza, aż do wyschnięcia. Czas pieczenia zależy od grubości kreacji. Możesz także pozwolić, aby twoje dzieła wyschły na wolnym powietrzu, ale w ten sposób czasami pękają nieco na powierzchni.

Specjalnie dobrane organiczne oleje roślinne sprawiają, że tekstura organicznej glinki modelarskiej Ailefo jest wyjątkowo miękka, co ułatwia nawet najmniejszym rączkom zabawę i formowanie kształtów. Podczas zabawy oleje roślinne chronią dłonie przed wysuszeniem i wzmacniają barierę skórną. Wszystkie oleje są testowane na brak alergizujących perfum.

Oleje zawarte w ciastolinie przenoszą się na ręce i dbają o nie podczas zabawy. Jeśli przypadkiem modelina zacznie się kruszyć (np. z powodu niezamkniętego opakowania) lub wyschnie możesz dodać do niej zwykłego oleju kuchennego, wymieszać, a ciastolina odzyska swoją miękkość i plastyczność.

Wszystkie użyte kolory to naturalne barwniki. Składniki obejmują niebiesko-zielone algi, grzyby Blakeslea Trispora, trawy i inne zielone rośliny, czerwone owoce i warzywa oraz spalony cukier. Aby chronić naturalne kolory, zalecamy przechowywanie gliny modelarskiej w zamkniętych przezroczystych tubach w ciemnej kartonowej tubie. W ten sposób kolory są chronione przed promieniowaniem UV przed słońcem, a kolory dłużej pozostają wyraźne.

Opakowanie Ailefo jest przyjazne dla środowiska, z zamiarem ponownego użycia i recyklingu. Papierowa tuba wykonana jest w 100% z makulatury, a etykieta jest nakładana na tubę za pomocą kleju na bazie wody. Wnętrze papierowej tuby wykonane jest z tworzywa PP, które łatwo poddaje się recyklingowi. Pojemniczki są wykonane z białego plastiku pp, a etykieta jest nakładana za pomocą kleju na bazie wody, aby uczynić ją możliwie przyjazną dla środowiska i łatwym do oddzielenia materiałów w procesie recyklingu. Zanim wyrzucisz pojemniczki, możesz je wykorzystać w domu. Mogą być używane w kuchence mikrofalowej, zamrażarce i można je bezpiecznie używać w zmywarce do naczyń. Ailefo jest członkiem miljovenligpakning.dk


Drewno użyte do naszych glinek modelarskich i stempli posiada certyfikat FSC. Certyfikat FSC jest gwarancją zrównoważonej produkcji. W lesie FSC żadne drewno nie zostanie ścięte szybciej, niż las może się rozmnażać. FSC zapewnia również ochronę całego życia roślinnego i zwierzęcego w lesie, a pracownicy leśni są odpowiednio wykształceni i mają odpowiedni sprzęt bezpieczeństwa. Przeczytaj więcej na temat certyfikacji FSC tutaj: https://fsc.org/en.

Mniej
Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.