Simply Gentle - lista produktów

Simply Gentle oferuje produkty wykonane w 100 % z bawełny organicznej certyfikowane przez Soil Association.

Simply Gentle to marka Macdonald & Taylor Healthcare Ltd, firmy, która została założona w 1930 roku jako producent waty, opierając się na wieloletnim doświadczeniu w obróbce włóknin.

Obecnie specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu produktów do pielęgnacji ciała oraz odzieży osobistej i ochronnej. Firma jest własnością prywatną i oferuje szeroką gamę produktów dla najbardziej wymagających klientów.

Simply Gentle jako pierwszy producent artykułów higienicznych z bawełny organicznej otrzymał w Wielkiej Brytanii certyfikat Soil Assocation.

- system jakości i procedury są zgodne z BS EN ISO 9001-2015.
- certyfikat klasy „A” Brytyjskiej Konfederacji Detalicznej na wytwarzanie produktów konsumenckich do sprzedaży detalicznej.

DLACZEGO BAWEŁNA ORGANICZNA?

Simply Gentle Organics ma ogromny, pozytywny wpływ na naszą planetę, wspierając wzrost i produkcję bawełny organicznej w aż 20 krajach na całym świecie.

Bawełna organiczna jest uprawiana przy użyciu metod i materiałów, które mają niewielki wpływ na środowisko. Inteligentniejsze systemy produkcyjne uzupełniają i utrzymują żyzność gleby, zmniejszają zużycie toksycznych i niebezpiecznych pestycydów i nawozów oraz budują bardziej zrównoważone rolnictwo. Uprawa bawełny organicznej wymaga znacznie mniej wody i energii niż tradycyjna bawełna, co oznacza, że ​​zanieczyszczenie wody jest ograniczone nawet o 98%, a emisja CO2 o 94%. Ma to ogromny wpływ na obszary lokalne, poprawiając dobrobyt miast, rolników, pracowników, dziką przyrodę w ekosystemach.

W uprawie konwencjonalnej bawełny wykorzystuje się około 25% światowych środków owadobójczych, czyli więcej niż jakakolwiek inna uprawa na świecie i 10% światowych pestycydów; szalona ilość tylko dla jednej uprawy.

Wszystkie te chemikalia mogą być śmiertelne. Pestycydy zatruwają rolników i pracowników fabryk, wdychając ich opary dzień w dzień podczas procesu produkcyjnego. Każdego roku do 20 000 zgonów jest spowodowanych zatruciem pestycydami w krajach rozwijających się, a kolejnych 10 000 rolników w USA umiera z powodu raka związanego z tymi niebezpiecznymi chemikaliami.

Te chemikalia są zmywane podczas ulewnego deszczu, który następnie wpływa do rzek, dróg wodnych i jezior, zatruwając lokalną przyrodę. Według US Fish and Wildlife Service pestycydy tylko w samych Stanach Zjednoczonych zabijają co najmniej 67 milionów ptaków rocznie.

Pestycydy znajdują się w naszej żywności, zwierzętach hodowlanych, a nawet w mleku matki. Istnieje nie tylko wielki niepokój, że te chemikalia są główną przyczyną tysięcy przypadków raka u dorosłych każdego dnia, ale są one szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, ponieważ zwiększają szanse na wywołanie osłabiających neurorozwojów skutków.

Mimo to mniej niż 1% bawełny jest uprawianych metodami ekologicznymi i tak pozostanie, chyba że więcej ludzi i marek przejdzie na szczęśliwsze, zdrowsze i bardziej zrównoważone źródło materiałów bawełnianych.

Mniej
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.