Lista produktów marki Simply Gentle

Simply Gentle oferuje produkty wykonane w 100 % z bawełny organicznej certyfikowane przez Soil Association.

Simply Gentle to marka Macdonald & Taylor Healthcare Ltd, firmy, która została założona w 1930 roku jako producent waty, opierając się na wieloletnim doświadczeniu w obróbce włóknin.

Obecnie specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu produktów do pielęgnacji ciała oraz odzieży osobistej i ochronnej. Firma jest własnością prywatną i oferuje szeroką gamę produktów dla najbardziej wymagających klientów.

Simply Gentle jako pierwszy producent artykułów higienicznych z bawełny organicznej otrzymał w Wielkiej Brytanii certyfikat Soil Assocation.

- system jakości i procedury są zgodne z BS EN ISO 9001-2015.
- certyfikat klasy „A” Brytyjskiej Konfederacji Detalicznej na wytwarzanie produktów konsumenckich do sprzedaży detalicznej.

DLACZEGO BAWEŁNA ORGANICZNA?

Simply Gentle Organics ma ogromny, pozytywny wpływ na naszą planetę, wspierając wzrost i produkcję bawełny organicznej w aż 20 krajach na całym świecie.

Bawełna organiczna jest uprawiana przy użyciu metod i materiałów, które mają niewielki wpływ na środowisko. Inteligentniejsze systemy produkcyjne uzupełniają i utrzymują żyzność gleby, zmniejszają zużycie toksycznych i niebezpiecznych pestycydów i nawozów oraz budują bardziej zrównoważone rolnictwo. Uprawa bawełny organicznej wymaga znacznie mniej wody i energii niż tradycyjna bawełna, co oznacza, że ​​zanieczyszczenie wody jest ograniczone nawet o 98%, a emisja CO2 o 94%. Ma to ogromny wpływ na obszary lokalne, poprawiając dobrobyt miast, rolników, pracowników, dziką przyrodę w ekosystemach.

W uprawie konwencjonalnej bawełny wykorzystuje się około 25% światowych środków owadobójczych, czyli więcej niż jakakolwiek inna uprawa na świecie i 10% światowych pestycydów; szalona ilość tylko dla jednej uprawy.

Wszystkie te chemikalia mogą być śmiertelne. Pestycydy zatruwają rolników i pracowników fabryk, wdychając ich opary dzień w dzień podczas procesu produkcyjnego. Każdego roku do 20 000 zgonów jest spowodowanych zatruciem pestycydami w krajach rozwijających się, a kolejnych 10 000 rolników w USA umiera z powodu raka związanego z tymi niebezpiecznymi chemikaliami.

Te chemikalia są zmywane podczas ulewnego deszczu, który następnie wpływa do rzek, dróg wodnych i jezior, zatruwając lokalną przyrodę. Według US Fish and Wildlife Service pestycydy tylko w samych Stanach Zjednoczonych zabijają co najmniej 67 milionów ptaków rocznie.

Pestycydy znajdują się w naszej żywności, zwierzętach hodowlanych, a nawet w mleku matki. Istnieje nie tylko wielki niepokój, że te chemikalia są główną przyczyną tysięcy przypadków raka u dorosłych każdego dnia, ale są one szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, ponieważ zwiększają szanse na wywołanie osłabiających neurorozwojów skutków.

Mimo to mniej niż 1% bawełny jest uprawianych metodami ekologicznymi i tak pozostanie, chyba że więcej ludzi i marek przejdzie na szczęśliwsze, zdrowsze i bardziej zrównoważone źródło materiałów bawełnianych.

Mniej
Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.