Lista produktów marki If You Care

Amerykańska firma założona w 1990 roku.

Producent niebielonych filtrów do kawy, papieru do pieczenia, folii aluminiowej z recyklingu i innych produktów pomyślanych pod kątem ochrony środowiska, biodegradowalnych, kompostowalnych, nadających się do recyklingu.

Marka If You Care powstała w 1990 roku i rozpoczęła swoją eko produkcję od niebielonych filtrów do kawy. If You Care miał wtedy pierwsze i jedyne niebielone filtry do kawy w Ameryce Północnej. Wkrótce pojawił się papier do pieczenia na pergaminie i kubki do pieczenia, również niebielone. Na rynku północnoamerykańskim nie było innej marki oferującej brązowe bezchlorowe produkty papierowe.

W 2004 roku wprowadzono pierwszą folię aluminiową wykonaną w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Ten produkt zapewnia 95% oszczędności energii w porównaniu z konwencjonalną folią aluminiową. Następnie w 2007 roku wprowadzono na rynek folię aluminiową Heavy Duty do grillowania i grillowania, również z aluminium pochodzącego w 100% z recyklingu, oraz papier woskowany z niebielonego papieru pokrytego woskiem sojowym.

If You Care rozpoczął agresywny rozwój na początku 2009 r., co roku wprowadzając na rynek innowacyjne i unikalne produkty, takie jak 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla podpałki wykonane z drewna i oleju roślinnego z certyfikatem FSC, torby na kanapki i przekąski z niebielonego papieru do pieczenia, ściereczki gąbkowe i papier wielokrotnego użytku ręczniki z celulozy i bawełny bez GMO, między innymi Fair Trade Household Gloves. W asortymencie dodano również środki do prania i zmywania naczyń Jeśli dbasz. W 2016 roku firma If You Care wprowadziła na rynek woreczki do pieczenia pergaminowe, pierwsze na rynku nieprzywierające woreczki do pieczenia na pergamin, zastępujące plastikowe worki na bazie ropy naftowej.

Produkty If You Care powstają z myślą o zmniejszeniu ilości odpadów w naszych strumieniach odpadów. Jeśli to możliwe, po zużyciu i prawidłowej utylizacji produktu nic nie powinno pozostać. Opakowanie jest wykonane z niebielonej tektury lub papieru pochodzącego z recyklingu, który należy ponownie poddać recyklingowi.

Mniej
Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.