Zero waste. 101 sposobów na życie w...

Zero waste. 101 sposobów na życie w zgodzie z naturą - Kathryn Kellogg

9788328364646
Mamy to:)
39,00 zł
Brutto

Jedyna mądra droga prowadzi do zero waste!

Dzięki tej książce poznasz praktyczną stronę koncepcji zero waste - filozofii, która łączy się z ideą minimalizmu i życia w zgodzie z naturą. Dowiesz się między innymi:

 • dlaczego ruch zero waste może uratować świat
 • jak kupować mniej i ograniczyć wytwarzanie śmieci
 • które produkty można zrobić samodzielnie
 • jak stopniowo podążać w kierunku mądrego minimalizmu
 • czy można opiekować się psem i kotem w duchu zero waste

Wydawnictwo: Septem

Data premiery: 2020-06-16

Strony: 240

Okładka: Miękka

Format: 208x140x13 mm

redeem
Kupując ten produkt otrzymasz 3 pkt . Przy następnych zakupach 3 pkt możesz zamienić na bon rabatowy o wartości 1,50 zł .


 

Przeciętny mieszkaniec Polski produkuje ponad 350 kilogramów śmieci rocznie. Niestety, nie znikają one po opróżnieniu kosza. Część odpadów zostanie odzyskana, jednak wciąż zbyt wiele śmieci ląduje na składowiskach. Efektem tego jest nie tylko rosnące zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby, ale także zbyt szybkie zużywanie zasobów Ziemi. Z powodu wiecznie niezaspokojonej potrzeby kupowania zbędnych rzeczy oraz korzystania z wielu produktów jednorazowych - opakowań, naczyń czy ręczników papierowych - uniemożliwiamy naszej planecie zregenerowanie się. Jedynym racjonalnym sposobem, by przerwać to błędne koło, jest realizacja celu: zero waste!

W dziesięciu rozdziałach książki Kathryn Kellogg prezentuje ponumerowane od 1 do 101 praktyczne porady, jak wprowadzić przyjazny plan realistycznych zmian stylu życia dla każdego, kto chce zmniejszyć ilość odpadów.

Pierwszy krok do bycia zero waste obejmuje m.in. takie czynności, jak rozeznanie w zawartości naszego kubła na śmieci (czego wyrzucamy najwięcej) oraz najprostszy sposób na zmniejszenie negatywnej emisji i redukcję sterty śmieci, czyli ograniczenie zakupów.

W kolejnych rozdziałach zajmiemy się kuchnią i gotowaniem – znajdziemy tu rady związane z dokonywaniem zakupów spożywczych, ekspresów do kawy, ręczników papierowych czy folii aluminiowych. Dowiemy się również, jak przechowywać jedzenie, nie używając plastiku, by zachowało świeżość jak najdłużej.

W rozdziale poświęconym kosmetykom i produktom do pielęgnacji dowiemy się, jak samodzielnie zrobić pastę do zębów, nić dentystyczną czy peeling z fusów po kawie, przekonamy się, dlaczego warto używać myjek i płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku oraz chusteczek materiałowych, a także poznamy zalety kubków menstruacyjnych.

Rozdział poświęcony sprzątaniu udowadnia nam, że przejście na naturalne środki czyszczące jest tak naprawdę dość proste, zrobimy również miejsce na rzeczy, które są dla nas naprawdę ważne, ograniczając się do tego, czego naprawdę potrzebujemy.

Dzięki tej książce poznasz praktyczną stronę koncepcji zero waste - filozofii, która łączy się z ideą minimalizmu i życia w zgodzie z naturą. Osiągnięcie równowagi w minimalizmie sprawia, że człowiek zyskuje zadowolenie, staje się niepodatny na manipulacje specjalistów od marketingu i wciąż ma to, czego potrzebuje: czas i miejsce, aby skupić się na tym, co naprawdę kocha. Ta książka pokaże Ci, jak do tego dojść. Dowiesz się, jak i gdzie kupować, jakie zmiany wprowadzić w swojej kuchni, które kosmetyki i środki czystości można bez trudu zrobić samodzielnie, jak poradzić sobie z kompostowaniem oraz jak postępować zgodnie z ideą zero waste w różnych okolicznościach. Nagrodą za wprowadzenie zmian będzie lepsze samopoczucie, zdrowsze odżywianie się i... sporo zaoszczędzonych pieniędzy!

Spis treści:

 • Wprowadzenie: Ruch zero waste 7
 • Rozdział pierwszy. Pierwsze kroki do wprowadzenia zmian 15
 • Rozdział drugi. Kuchnia i gotowanie 35
 • Rozdział trzeci. Kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała 77
 • Rozdział czwarty. Sprzątanie 115
 • Rozdział piąty. Jak zostać świadomym konsumentem? 131
 • Rozdział szósty. Praca, szkoła i jedzenie poza domem 149
 • Rozdział siódmy. Podróżowanie i transport 161
 • Rozdział ósmy. Szczególne okazje 175
 • Rozdział dziewiąty. Zero waste - i co dalej? 203
 • Rozdział dziesiąty. Szersza perspektywa 229
 • Podziękowania 233
 • O autorce 235
Autor
Kathryn Kellogg

Kathryn Kellogg jest zawodową aktorką, która aktywnie wspomaga ruch zero waste. Zero odpadów oznacza nie wysyłanie niczego na wysypisko. Jednak to bardziej kierunek niż realistyczny cel (w tej chwili). Nikt dziś nie jest tak naprawdę zero waste, co Kathryn chętnie przyznaje. Jej motto brzmi: „Nie chodzi o doskonałość; chodzi o dokonywanie lepszych wyborów”.

Napisała ponad 300 postów na blogu i swoją pracą dotarła do ponad miliona osób! Dodaje miły osobisty akcent, wtapiając się w zmiany związane z jedzeniem prawdziwego jedzenia, prostym życiem i unikaniem stosowania szkodliwych chemikaliów.

Kathryn na co dzień żyje i prowadzi zdrowszy styl życia dla ludzi i planety. Swoim postępowaniem pokazuje kierunek i daje innym możliwość podjęcia małych kroków, które ostatecznie mogą mieć ogromny wpływ na zmniejszenie ilości odpadów. To ją napędza. Zapytana, co umieściła na billboardzie, odpowiedziała: „Wolałabym umieścić na każdym koszu na śmieci tabliczkę z pytaniem „Jak długo z tego korzystałeś?”” 

Brak opinii

Zobacz też

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.