No logo - Naomi Klein (z nowym wstępem autorki)

No logo - Naomi Klein (z nowym wstępem autorki)

Wydawnictwa
9788328714090
Mamy to:)
54,90 zł
Brutto
Wysylka w 24h

No Logo, międzynarodowy bestseller, nazywany biblią alterglobalistów. Kultowa książka ze wstępem przygotowanym przez Naomi Klein specjalnie z okazji dziesiątej rocznicy pierwszego wydania.

Wydawnictwo: Muza

Data premiery: 2020-02-05

Strony: 528

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

Format: 235x155x39 mm

  • Koszt wysyłki
  •  

    Książka została uznana za absolutny fenomen kulturowy i stała się manifestem krytyków ekspansywnego kapitalizmu. Teraz, gdy wciąż zmagamy się z kryzysem ekonomicznym, wnik­liwa analiza naszego świata, którym rządzą znane marki i wielkie korporacje, przeprowadzona przez Naomi Klein, jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek. W równych częściach to analiza kulturowa, manifest polityczny i dziennikarskie exposé, a także historia o buncie i samostanowieniu w naszym nowym omarkowanym świecie.

    Inteligentnie napisana, wspaniale przedstawiona historia kultury, która przeszła długą ewolucję: od sprzedawania towarów do upowszechniania marek. Już po kilku rozdziałach zacznie wam się kręcić w głowie. Klein niewątpliwie potrafi pisać: zamiast naukowego żargonu oferuje czytelnikowi nieformalny, soczysty język. To książka z dobrze obronioną tezą. Książka bardzo potrzebna. Klarowna, niosąca nowe idee. Spokojna, choć bezlitosna.

    „Guardian”

    W dziedzinie dziennikarstwa kawał sumiennej, dobrej roboty, a przy tym wezwanie do boju z prawdziwego zdarzenia. Ta książka została po prostu nafaszerowana znaczącymi danymi statystycznymi i błyskotliwymi anegdotami. Dzięki temu jest fascynująca, wolna przy tym od dogmatyzmu.

    I wprost kipi inteligentnym gniewem.

    „Observer”

    Autor
    Naomi Klein
    1 Przedmiot

    Naomi Klein (urodzona: 5 maja 1970) to kanadyjska dziennikarka, pisarka i aktywistka społeczna.

    Wychowała się w silnie zaangażowanej społecznie i politycznie rodzinie o żydowskich korzeniach. Jej dziadek działał w ruchu związków zawodowych w wytwórni filmowej Disneya. Ojciec, Michael Klein, był fizykiem zaangażowanym w protesty społeczne przeciwko wojnie wietnamskiej. Gdy Naomi miała 6 lat, przeprowadził się wraz z rodziną do Kanady, kontynuując działalność społeczną. Jej matka, Bonnie Klein, jest znana głównie jako twórczyni filmu Not a Love Story, będącego krytyką zjawiska pornografii. Jej brat, Seth Klein, jest działaczem określanej jako lewicowa organizacji Canadian Centre for Policy Alternatives. Mąż, Avi Lewis, jest kanadyjskim dziennikarzem i dokumentalistą.

    Kariera dziennikarska Naomi Klein rozpoczęła się od współpracy z gazetą studencką "The Varsity", wydawaną na Uniwersytecie Toronto. Po masakrze w Montrealu, gdy szaleniec zabił 14 kobiet, jej poglądy zbliżyły się do feminizmu.
    W 2000 r., po czteroletniej pracy, opublikowała No Logo. Taking Aim at the Brand Bullies. Książka była i jest uznawana za manifest ruchów alterglobalistycznych i antyglobalistycznych. Klein opisuje tam negatywny wpływ strategii marketingowych zorientowanych na markę wywierany na życie społeczeństw krajów rozwiniętych oraz działania korporacji w krajach biednych, przyczyniające się do ich dalszego zubożenia. Symbolem obu tych zjawisk stała się korporacja Nike.
    W 2002 r. ukazała się jej druga książka Fences and Windows. Dispatches from the Front Lines of the Globalization Debate. Jest to zbiór artykułów i wykładów na temat globalizacji, działań międzynarodowych korporacji i organizacji oraz sytuacji w krajach biednych.

    Produkt dodany do listy życzeń

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.