• -3,90 zł
Dzika książka o dzikach i o ich...
Dzika książka o dzikach i o ich...
Dzika książka o dzikach i o ich...
Dzika książka o dzikach i o ich...
Dzika książka o dzikach i o ich...
Dzika książka o dzikach i o ich...
Dzika książka o dzikach i o ich...
Dzika książka o dzikach i o ich...

Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach - Jola Richter-Magnuszewska

9788310135452
Mamy to:)
31,00 zł 34,90 zł -3,90 zł
Brutto

Dlaczego dzik jest leśnym ekologiem? I czy po kąpieli błotnej rzeczywiście wyciera grzbiet ręcznikiem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w książce Joli Richter-Magnuszewskiej, która mieszka na skraju lasu i każdego dnia odkrywa jego tajemnice.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Data premiery: 2020-10-14

Strony: 48

Okładka: twarda

Format: 320x240x10mm

Kategoria wiekowa: 6+

redeem
Kupując ten produkt otrzymasz 3 pkt . Przy następnych zakupach 3 pkt możesz zamienić na bon rabatowy o wartości 1,50 zł .


 

W swojej niezwykłej wycinankowej opowieści autorka ukazuje miejsce dzika w wierzeniach naszych przodków, jego miłość do najbliższych krewnych (czy wiedzieliście, że lochy śpiewają warchlakom kołysanki?), zaskakująco podobne do ludzkich zwyczaje (na przykład ścielenie łóżka), a także skomplikowany język. Na tym jednak nie koniec, ponieważ dzikowi towarzyszą tu jego kuzyni, jak choćby uwielbiany przez dzieci guziec czy świnia – być może najmądrzejsze i najbardziej uczuciowe spośród znanych nam zwierząt.

„Dzika książka o dzikach” to pozycja obowiązkowa w biblioteczce małego (i nieco większego) przyrodnika. Uczy empatii i szacunku dla wszystkich istot oraz uświadamia, jak fascynujące i zagadkowe są stworzenia, które żyją tuż obok człowieka.

Część dochodu ze sprzedaży książki wydawnictwo przeznaczyło na działalność Chrumkowa – pierwszego w Polsce schroniska dla świń.

Autor
Jola Richter-Magnuszewska

Jola Richter-Magnuszewska maluje, rysuje i wycina ilustracje do książek oraz czasopism. Czasem projektuje plakaty (na przykład do akcji społecznej Góra Grosza), czasem wymyśla całe książki (jak „Rok na targu”, „Zwierzakopedia” czy „Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach”). Mieszka na skraju Beskidu Niskiego. W pracy pomagają jej na co dzień koty, gęsi, kury i psy, a niekiedy również sarny, sójki i dziki.

Brak opinii
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.