Simply Gentle, Duże Waciki Organiczne (60 szt.)

Simply Gentle, Duże płatki higieniczne organiczne 60szt.

2930
Mamy to:)
22,00 zł
Brutto
Wysyłka w 48h

100% bawełna pochodząca z upraw ekologicznych, pozbawiona modyfikacji genetycznej (GMO-free), wolna od pestycydów, wybielana bezchlorowo, wykonana ze 100% włókien naturalnych.

 • Koszt wysyłki
 •  

  Opakowanie zostało wykonane z surowców odnawialnych i jest całkowicie biodegradowalne.

  Przyjazne dla środowiska

  W dzisiejszych czasach aż 25% wszystkich istniejących środków owadobójczych jest używane przy konwencjonalnej produkcji bawełny. Powoduje to ogromną dewastację środowiska, dzikiej przyrody, upraw rolnych, a co za tym idzie także łańcucha pokarmowego. Organiczna bawełna Simply Gentle jest hodowana bez sztucznych pestycydów, dzięki czemu nie odciskamy piętna na harmonii przyrody, a wspieramy jej różnorodność.

  Przyjazne dla rolników Nasi dostawcy objęci są programem zrównoważonego rozwoju i nie muszą już inwestować w drogie pestycydy, co przyczynia się znacznie do lepszego funkcjonowania ich budżetów i na pewno pozytywnie wpływa na ich zdrowie.

  Przyjazne dla Ciebie Od nasionek bawełny do opakowania każdy produkt Simply Gentle jest indywidualnie sprawdzany, aby dostarczyć najwyższą jakość, czystość i delikatność.  

  Certyfikat Soil Association zapewnia Cię, iż stosujemy w życiu nasze ideologie.

  Produkt oznaczony certyfikatem Sprawiedliwego Handlu.

  Fairtrade International (FLO) jest właścicielem najbardziej znanego i najczęściej używanego na świecie znaku certyfikacji Fair Trade. Dotyczy on wielu produktów spożywczych, w tym kawy, herbaty, kakao (i jego wyrobów, głównie czekolad), cukru trzcinowego (i jego wyrobów), bananów, suszonych owoców, orzechów itp., a także bawełny. Znak certyfikacyjny jest przyznawany produktom, jeśli spełnią one kryteria związane z zapewnieniem ceny minimalnej, premii Fairtrade, wdrożeniem zasad Fair Trade, związanych z poszanowaniem praw pracowniczych, praw dzieci i innych, zawieraniem kontraktów na preferencyjnych dla producentów zasadach. 

  Fairtrade International określił dość precyzyjne standardy produkcji, jakie obowiązują organizacje zrzeszające małych wytwórców, firmy i plantacje produkcyjne, a także standardy w handlu wytworzonymi produktami. Mają one na celu:

  • zapewnienie producentom wynagrodzenia pozwalającego co najmniej na pokrycie średnich kosztów produkcji,
  • zapewnienie premii, przeznaczanej na cele społeczne,
  • umożliwienie prefinansowania dla producentów, którzy tego wymagają,
  • zapewnienie kontraktów długoterminowych i kontroli handlu w celu przestrzegania zasad Fair Trade

  Organizacja, w celu sprawdzenia zachowania zasad i standardów Fair Trade, przeprowadza szczegółowe audyty producentów i użytkowaników znaku. Nie są one przeprowadzane w regularnych odstępach czasu, lecz zazwyczaj nie rzadziej niż co dwa lata. Wyrywkowo przeprowadzane są również audyty niezapowiedziane.

  854 Przedmioty

  Simply Gentle to marka Macdonald & Taylor Healthcare Ltd, firmy, która została założona w 1930 roku jako producent waty, opierając się na wieloletnim doświadczeniu w obróbce włóknin.

  Obecnie specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu produktów do pielęgnacji ciała oraz odzieży osobistej i ochronnej. Firma jest własnością prywatną i oferuje szeroką gamę produktów dla najbardziej wymagających klientów.

  Simply Gentle jako pierwszy producent artykułów higienicznych z bawełny organicznej otrzymał w Wielkiej Brytanii certyfikat Soil Assocation.

  - system jakości i procedury są zgodne z BS EN ISO 9001-2015.
  - certyfikat klasy „A” Brytyjskiej Konfederacji Detalicznej na wytwarzanie produktów konsumenckich do sprzedaży detalicznej.

  DLACZEGO BAWEŁNA ORGANICZNA?

  Simply Gentle Organics ma ogromny, pozytywny wpływ na naszą planetę, wspierając wzrost i produkcję bawełny organicznej w aż 20 krajach na całym świecie.

  Bawełna organiczna jest uprawiana przy użyciu metod i materiałów, które mają niewielki wpływ na środowisko. Inteligentniejsze systemy produkcyjne uzupełniają i utrzymują żyzność gleby, zmniejszają zużycie toksycznych i niebezpiecznych pestycydów i nawozów oraz budują bardziej zrównoważone rolnictwo. Uprawa bawełny organicznej wymaga znacznie mniej wody i energii niż tradycyjna bawełna, co oznacza, że ​​zanieczyszczenie wody jest ograniczone nawet o 98%, a emisja CO2 o 94%. Ma to ogromny wpływ na obszary lokalne, poprawiając dobrobyt miast, rolników, pracowników, dziką przyrodę w ekosystemach.

  W uprawie konwencjonalnej bawełny wykorzystuje się około 25% światowych środków owadobójczych, czyli więcej niż jakakolwiek inna uprawa na świecie i 10% światowych pestycydów; szalona ilość tylko dla jednej uprawy.

  Wszystkie te chemikalia mogą być śmiertelne. Pestycydy zatruwają rolników i pracowników fabryk, wdychając ich opary dzień w dzień podczas procesu produkcyjnego. Każdego roku do 20 000 zgonów jest spowodowanych zatruciem pestycydami w krajach rozwijających się, a kolejnych 10 000 rolników w USA umiera z powodu raka związanego z tymi niebezpiecznymi chemikaliami.

  Te chemikalia są zmywane podczas ulewnego deszczu, który następnie wpływa do rzek, dróg wodnych i jezior, zatruwając lokalną przyrodę. Według US Fish and Wildlife Service pestycydy tylko w samych Stanach Zjednoczonych zabijają co najmniej 67 milionów ptaków rocznie.

  Pestycydy znajdują się w naszej żywności, zwierzętach hodowlanych, a nawet w mleku matki. Istnieje nie tylko wielki niepokój, że te chemikalia są główną przyczyną tysięcy przypadków raka u dorosłych każdego dnia, ale są one szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, ponieważ zwiększają szanse na wywołanie osłabiających neurorozwojów skutków.

  Mimo to mniej niż 1% bawełny jest uprawianych metodami ekologicznymi i tak pozostanie, chyba że więcej ludzi i marek przejdzie na szczęśliwsze, zdrowsze i bardziej zrównoważone źródło materiałów bawełnianych.

  Zobacz też

  Produkt dodany do listy życzeń

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.