Kosmetyki naturalne


Naturalna i organiczna pielęgnacja Twojego ciała

Konwencjonalne kosmetyki często zawierają wysoki procent składników na bazie ropy naftowej i mogą zawierać takie substancje, jak ftalany, oksybenzon lub parabeny. Chociaż stosowanie składników ropopochodnych jest objęte przepisami dotyczącymi bezpiecznego stosowania w kosmetykach, jest niezgodne z koncepcją prawdziwie naturalnych i organicznych kosmetyków, których skład powinien składać się głównie z minerałów, naturalnych i organicznych ekstraktów roślinnych, produktów z mikroorganizmów lub substancji otrzymywanych z tych źródeł. Właściwości tych składników w naturalny sposób pomagają chronić, odżywiają i nawilżają skórę.

Oprócz naturalnej ochrony i pielęgnacji naszej skóry, kosmetyki naturalne i organiczne pomagają nam również kontrolować nasze samopoczucie. Ich naturalne zapachy i delikatne tekstury sprawiają, że ​​czujemy się bliżej natury i pobudzają nasze zmysły. Wiele naturalnych olejków eterycznych z roślin, takich jak lawenda, róża czy mięta, jest stosowanych w aromaterapii, ponieważ pomagają aktywować, relaksować i koić nasze ciało. Kosmetyki naturalne czy organiczne to nie tylko kosmetyki, ale odtworzenie natury w doskonałej harmonii z naszym ciałem i światem.

Kosmetyki naturalne przyjazne środowisku

Podstawową wartością kosmetyków naturalnych i organicznych jest to, że muszą być w harmonii z naturą, łącznie z wpływem zastosowanych opakowań i materiałów opakowaniowych. Oprócz ograniczenia stosowania tworzyw sztucznych w opakowaniach i wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu, wiele marek kosmetyków naturalnych i organicznych idzie o krok dalej, opracowując innowacyjne formaty, które przyczyniają się do drastycznej redukcji opakowań w ich produktach. Przykładami tych coraz popularniejszych kosmetyków są dezodoranty w kremie, szampony i odżywki do włosów w kostce czy pasty do zębów w tabletkach. Opcje ponownego napełniania, które umożliwiają konsumentom ponowne użycie opakowania produktu, również stają się coraz częstsze, aby zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów na bardziej zrównoważone produkty zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.

Oprócz rozważań na poziomie formulacji i opakowania, wpływ kosmetyków na środowisko w fazie pokonsumpcyjnej jest również kluczowym aspektem dla wielu konsumentów. Tradycyjnie wiele konwencjonalnych kosmetyków (szczególnie środki czyszczące i pasty do zębów) zawiera mikrokulki, małe, nieulegające biodegradacji stałe cząsteczki plastiku, które często trafiają do oceanów i jezior, stwarzając potencjalne zagrożenie dla organizmów wodnych. Kosmetyki naturalne i organiczne nie zawierają mikrodrobin plastiku.

Znacznie więcej niż tylko kosmetyk: wymiar etyczny i społeczny

Marki kosmetyków naturalnych i organicznych to często małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), których produkcja odbywa się głównie na poziomie lokalnym, regionalnym lub krajowym. Lokalna produkcja może przyczynić się do bardziej zrównoważonych i potencjalnie krótszych łańcuchów dostaw, a także do bardziej osobistego, autentycznego wizerunku marki.

Jeśli chodzi o pozyskiwanie składników, partnerstwa między markami kosmetyków naturalnych i organicznych a lokalnymi społecznościami rolniczymi w krajach rozwijających się są bardzo powszechne. Dzięki etycznej współpracy w zakresie pozyskiwania, marki te wspierają rozwój społeczny i gospodarczy takich społeczności, zapewniając jednocześnie, że pozyskiwanie zasobów naturalnych z niektórych roślin i kwiatów odbywa się w sposób etyczny i zrównoważony.

Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.