Słomki wielorazowe


Słomki wielokrotnego użytku podbijają świat… i nie bez powodu. Podobnie jak butelki wielokrotnego użytkupojemniki na żywność wielokrotnego użytku, słomki wielorazowego użytku zastępują istotny czynnik przyczyniający się do zanieczyszczenia świata plastikiem, jakim jest jednorazowa słomka plastikowa.

Tylko Amerykanie zużywają około 500 milionów słomek każdego dnia - a zamiana na słomkę nadającą się do kompostowania lub wielorazową może mieć bardzo pozytywny wpływ na środowisko.

Szeroki wybór słomek wielokrotnego użytku: ze stali nierdzewnej, bambusa, silikonu czy szkła sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Słomka ze stali nierdzewnej

Zasadniczo „mała czarna” słomkowego świata - zawsze działa, nigdy nie wychodzi z mody i nadaje się na każdą okazję. Stal nierdzewna jest trwała i można ją w nieskończoność poddawać recyklingowi

Dla kogo idealna jest słomka ze stali nierdzewnej? Cóż, w zasadzie dla każdego. Ale gdybyśmy musieli wybierać, słomka ze stali nierdzewnej jest idealna do użytku w drodze. Jest łatwa w czyszczeniu i szybko wysycha (w przeciwieństwie do bambusa, który potrzebuje na to trochę więcej czasu).

Ponieważ stal nierdzewna jest metalem, zalecamy używanie tego rodzaju słomki wielokrotnego użytku do napojów zimnych lub o temperaturze pokojowej - nie gorącej kawy ani niczego, co mogłoby podgrzać słomkę. Kolejna rzecz, o której należy pamiętać - słomki ze stali nierdzewnej nie są idealne dla małych dzieci lub osób niepełnosprawnych.

Zalety: wyjątkowo trwała, łatwa do czyszczenia, naturalnie nierdzewna i nietoksyczna, wytrzymuje lata, nadaje się do recyklingu, świetnie wygląda obok klasycznych sztućców!

Wady: nie nadaje się do gorących napojów, ani dla małych dzieci i osób niepełnosprawnych!

Słomka bambusowa

Słomki bambusowe są bardzo atrakcyjne wizualnie i świetnie sprawdzą się w koktailach. Oczywiście, główną zaletą słomek bambusowych jest fakt, że są one w 100% naturalne i w 100% kompostowalne. Tak więc, gdy twoja słomka osiągnie koniec swojego szczęśliwego życia ekologicznego - będzie miała wspaniałe życie pozagrobowe w kompoście.

Bambus, znany z tego, że jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie, jest również naturalnie odporny na pleśń, ma właściwości antybakteryjne i jest równie trwały jak stal. Słomki bambusowe będą trwać przez lata przy odpowiednim użytkowaniu.

Jeśli chodzi o użytkowanie, bambusowe słomki można łatwo czyścić wodą z mydłem i szczotką do czyszczenia słomek. Chociaż bambus jest silnym drewnem, jest wystarczająco delikatny, by być świetną opcją dla każdego - nawet dzieci czy osób niepełnosprawnych.

Zalety: kompostowalny i biodegradowalny po latach użytkowania, wystarczająco delikatny dla dzieci, dobry do gorących i zimnych napojów, dostępny w różnych rozmiarach, naturalnie odporny na pleśń i antybakteryjny, pochodzi z odnawialnych materiałów!

Wady: lekko „drewniany” posmak w ustach, nie należy go moczyć w napojach przez ponad 12 godzin, większość zestawów słomek będzie miała nieco zróżnicowaną średnicę, ponieważ pochodzą z całych łodyg bambusa.

Słomka szklana

Szklana słomka to klasyka. A jeśli słowo „stłuc” jest pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o szklanych słomkach, nie martw się, te szklane słomki są wykonane ze szkła borokrzemianowego: najsilniejszego szkła dostępnego na rynku. Są łatwe do czyszczenia, a ponieważ są szklane, po rozbiciu łatwo poddają się recyklingowi. Szklane słomki są idealne dla każdego, kto ma obawy co do smaku „stali”.

Szklane słomki wielokrotnego użytku to jedna z najładniejszych alternatyw dla jednorazowych plastikowych słomek. Czy wiesz, że szkło w 100% nadaje się do recyklingu i można je poddawać recyklingowi w nieskończoność bez utraty jakości lub czystości? To sprawia, że jest to wyjątkowo zrównoważona alternatywa dla jednorazowych plastikowych słomek - których nie można poddać recyklingowi ani razu. Ponadto szkło nie pochłania smaku płynu, z którym się zetknęło, więc można przejść od wypicia filiżanki mrożonej kawy do smoothie bez konieczności szorowania słomki.

Zalety: łatwa do czyszczenia, nadaje się do mycia w zmywarce, nie nadaje smaku napojom.

Wady: złamać lub rozbić nieco łatwiej niż inne opcje!

Silikonowa słomka

Jakie są najbezpieczniejsze słomki wielokrotnego użytku? Ogólnie rzecz biorąc, silikonowe słomki są najbezpieczniejsze, ponieważ są miękkie, elastyczne i nie powodują obrażeń.

Silikon to wolny od plastiku, nietoksyczny materiał, który łatwo się zgina, ale nie pęka. Silikon ma dużą pojemność cieplną, co oznacza, że ​​nie zmienia łatwo temperatury, więc można go używać do gorącej kawy lub filiżanki lodowatej wody.

Zalety: elastyczna, nie zmienia temperatury i może być stosowana z gorącymi i zimnymi napojami, można ją myć w zmywarce, można ją przyciąć, aby uzyskać „mini” słomki dla dzieci.

Wady: trudniej poddaje się recyklingowi pod koniec okresu użytkowania.

Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.