Majtki menstruacyjne


Czym właściwie są majtki menstruacyjne?

Majtki menstruacyjne to bielizna przeznaczona do noszenia podczas miesiączki, która zastępuje jednorazowe produkty ochronne, takie jak tampony lub podpaski - chociaż niektóre kobiety wolą polegać na bieliźnie miesiączkowej tylko w dni o mniejszej obfitości, używając jej jako zapasu podczas dni z większą obfitością. Skonstruowane tak, aby wyglądały jak zwykła bielizna, majtki menstruacyjne są wykonane z dodatkowych warstw i specjalnych tkanin w okolicy krocza, które wchłaniają krew menstruacyjną. Wypierz je, załóż ponownie i znowu wypierz - to opcja wielokrotnego użytku przez cały cykl.

Jak działają majtki menstruacyjne?

Bielizna menstruacyjna składa się z chłonnego materiału, który zatrzymuje przepływ o pojemności od jednego do nawet czterech tamponów, bariery wilgoci zapewniającej wygodę oraz warstwy zapobiegającej przeciekaniu lub plamom. Wciąż wahasz się, czy dokonać zmiany i całkowicie powierzyć swój okres majtkom menstruacyjm? Wiele użytkowniczek zaczyna od lżejszych dni lub używa bielizny menstruacyjnej jako dodatkowej ochrony, zanim przejdzie do pełnego użytkowania.

Dlaczego warto przestawić się na bieliznę miesiączkową?

Oprócz współczynnika komfortu i szczelności, majtki menstruacyjne zyskują również na popularności jako wybór zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny. Wypróbuj je, jeśli szukasz rozwiązania mniej drażniącego niż tampony, wygodniejszego niż podpaski i mniej brudzącego niż przy użyciu kubeczka menstruacyjnego.

Najważniejsze powody, aby zacząć używać majtek menstruacyjnych

5-15 000
Liczba podpasek i tamponów (oraz ich opakowań i aplikatorów) zużytych w ciągu życia jednej kobiety, które mogą trafić na wysypiska śmieci i do naszych oceanów.

18 000 zł
Ile kobieta może wydać na tradycyjne produkty menstruacyjne w ciągu swojego życia.

2-3 lata
Tak długo można prać i ponownie używać bielizny menstruacyjnej, „o ile regularnie myjesz ją ręcznie w zimnej wodzie”.

Czy bielizna menstruacyjna rzeczywiście działa?

Tak! Majtki menstruacyjne mogą całkowicie zastąpić wkładki, podpaski, tampony i kubki lub być noszone z tamponem lub kubkiem, aby zapewnić dodatkową ochronę.

Czy można nosić majtki menstruacyjne przez cały dzień?

W zależności od tego, jaki rodzaj bielizny miesiączkowej masz i w którym momencie cyklu jesteś, możesz być w stanie nosić majtki menstruacyjne przez cały dzień, jak zwykłą bieliznę.

Jak dbać o majtki menstruacyjne?

 • Krok 1: moczyć
  Po zdjęciu majtek menstruacyjnych wrzuć je do zimnej wody, aby je namoczyć lub wypłukać.
 • Krok 2: Umyć
  W przypadku prania w pralce najpierw umieść je w zmywalnej siateczkowej torbie i wypierz w cyklu delikatnym. Aby bielizna była trwała, rozważ pranie ręczne przy użyciu łagodnego detergentu.
 • Krok 3: Wysuszyć
  Nie wkładać do suszarki. Zamiast tego połóż bieliznę płasko lub powieś do wysuszenia, aby zachować integralność tkaniny.
 • Krok 4: Pielęgnować
  Martwisz się plamami lub utrzymującymi się zapachami? Majtki menstruacyjne są zaprojektowane tak, aby były odporne na plamy i nie powinny zachowywać zapachu, jeśli są odpowiednio pielęgnowane, ale można je również namoczyć w mieszance octu i wody przed praniem.

Często zadawane pytania:

 • Czy bielizna menstruacyjna jest rozwiązaniem na mój nieszczelny pęcherz?
  Generalnie nie, chociaż na rynku można znaleźć także majtki chroniące przed popuszczaniem moczu.
 • Czy mogę używać majtek menstruacyjnych do krwawienia poporodowego?
  Tak. W początkowym okresie poporodowym możesz chcieć sparować je z podpaskami.
 • Czy mogę pływać w majtkach menstruacyjnych?
  Możesz znaleźć stroje kąpielowe, które zostały specjalnie zaprojektowane do tego celu. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest używać kubka lub tamponu i oszczędzać majtki menstruacyjne na suchy ląd.

Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.