BIOnly - lista produktów

Holistyczne podejście do człowieka, troska o niego i źródła jego zdrowia, prowadzi do większego zrozumienia natury i kontekstu jej działania - a tym samym do szerszego pojęcia jakości. Kosmetyki BIOnly to naturalna jakość i naturalna siła działania. Filozofia naszej firmy jest prosta. Tylko natura!

BIOnly to polski producent kosmetyków naturalnych z Podkarpacia, który z pasji i troski o zaspokajanie potrzeb konsumentów w naturalne produkty opracował unikalne i niepowtarzalne receptury na bazie naturalnych surowców.

Produkty BIOnly zostały opracowane w nowoczesnym Centrum Badawczo-Rozwojowym „BIOnly - ZIELONY CBR” - w ścisłej współpracy ze specjalistami wielu dziedzin, naukowcami, lekarzami dermatologami i alergologami.

Wszystkie receptury BIOnly zostały opracowane w min. 98% ze składników pochodzenia naturalnego, bez wykorzystania SLES, SLS, ALS, PEG, PPG, EDTA, silikonów, olejów mineralnych, parafiny, wazeliny, surowców GMO, czy sztucznych barwników, przy czym w linii BIOnly organic aż 95% to certyfikowane składniki organiczne (COSMOS).

Delikatne surfaktanty w 100% pochodzenia naturalnego, biodegradowalne.

Kosmetyki BIOnly są odpowiednie dla vegan i wegetarian, bez składników pochodzenia zwierzęcego.

Standardy kosmetyków BIOnly są zgodne z wymogami instytucji certyfikujących kosmetyki naturalne i ekologiczne. Naszą markę wyróżnia na rynku to, że kosmetyki BIOnly nie zawierają syntetycznych perfum, a unikalną, orzeźwiającą kompozycję zapachową tworzą starannie dobrane olejki eteryczne, które nie tylko działają aromaterapeutycznie, pobudzając zmysły, ale i pielęgnują ciało.

Marka BIOnly powstała dzięki kreatywnemu spotkaniu dwóch sił - pasjonatów zdrowego stylu życia z ekspertami nauki. Wszystko zaczęło się, gdy jedna z inicjatorek marki zaszła w ciążę – wyruszyła wtedy na poszukiwanie zdrowych rozwiązań do pielęgnacji skóry, które dostarczałyby również zadowalających i widocznych rezultatów. Świadomość tego, że skóra pochłania ponad 60% tego co jej aplikujemy, gdzie codziennie wchłaniamy średnio 75 miligramów związków chemicznych, z czego 25 mg pochodzi z żywności, a aż 50 mg z kosmetyków - nie dała jej spokoju. Postanowiła mieć wpływ na to, co daje swojej skórze i skórze swoich bliskich.

W ciągu kolejnych 2 lat, zespół złożony z chemików, biochemików, biotechnologów, mikrobiologów, kosmetologów, lekarzy, farmaceutów oraz ziołoznawców, wykorzystując wyniki najnowszych badań naukowych, stworzył markę kosmetyków BIOnly, produkowanych na bazie unikalnych receptur, zawierających kompleksy substancji aktywnych pochodzących wyłącznie z natury.

Kosmetyki BIOnly powstały z myślą o wyjątkowych potrzebach związanych ze zdrowiem i urodą każdego z nas, powstały z troski o naszą naturę.

Głównym kierunkiem działalności rozwojowej firmy jest tworzenie produktów naturalnych o działaniu profilaktycznym i kosmetycznym, oparte na wykorzystaniu sprawdzonego, leczniczego działania ziół i naturalnych ekstraktów roślinnych.

Dlatego powstała marka BIOnly, a jej celem było stworzenie preparatów organicznych, naturalnych, których działanie w niczym nie ustępuje tradycyjnym kosmetykom, a wręcz przeciwnie - konkuruje z nimi nie tylko swoim organicznym i bezpiecznym składem, ale i skutecznością działania, poczuciem komfortu i satysfakcją z efektów działania.

BIOnly to tylko BEZPIECZNE składniki, tylko INNOWACYJNE technologie produkcji i tylko ORYGINALNE receptury!

CERTYFIKATY

Składniki kosmetyków BIOnly pochodzą z organicznych upraw, audytowanych i certyfikowanych przez COSMOS. Na rynku istnieje wiele instytucji certyfikujących (dotyczących „naturalności” i „organiczności”), co powoduje dezorientację zarówno konsumentów, jak i producentów kosmetyków. W celu ujednolicenia zasad certyfikacji, kilka lat temu pojawiły się inicjatywy ujednolicenia i harmonizacji standardów. Jednostki certyfikujące podjęły próby wypracowywania wspólnych kryteriów oraz wytycznych. Pierwszą i największą jak dotychczas inicjatywą jest COSMOS, w której skład weszły: Ecocert, BDIH, Soil Association, ICEA, Cosmebio oraz Bioforum.

Mniej
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.