Lista produktów marki BIOnly

Holistyczne podejście do człowieka, troska o niego i źródła jego zdrowia, prowadzi do większego zrozumienia natury i kontekstu jej działania - a tym samym do szerszego pojęcia jakości. Kosmetyki BIOnly to naturalna jakość i naturalna siła działania. Filozofia naszej firmy jest prosta. Tylko natura!

BIOnly to polski producent kosmetyków naturalnych z Podkarpacia, który z pasji i troski o zaspokajanie potrzeb konsumentów w naturalne produkty opracował unikalne i niepowtarzalne receptury na bazie naturalnych surowców.

Produkty BIOnly zostały opracowane w nowoczesnym Centrum Badawczo-Rozwojowym „BIOnly - ZIELONY CBR” - w ścisłej współpracy ze specjalistami wielu dziedzin, naukowcami, lekarzami dermatologami i alergologami.

Wszystkie receptury BIOnly zostały opracowane w min. 98% ze składników pochodzenia naturalnego, bez wykorzystania SLES, SLS, ALS, PEG, PPG, EDTA, silikonów, olejów mineralnych, parafiny, wazeliny, surowców GMO, czy sztucznych barwników, przy czym w linii BIOnly organic aż 95% to certyfikowane składniki organiczne (COSMOS).

Delikatne surfaktanty w 100% pochodzenia naturalnego, biodegradowalne.

Kosmetyki BIOnly są odpowiednie dla vegan i wegetarian, bez składników pochodzenia zwierzęcego.

Standardy kosmetyków BIOnly są zgodne z wymogami instytucji certyfikujących kosmetyki naturalne i ekologiczne. Naszą markę wyróżnia na rynku to, że kosmetyki BIOnly nie zawierają syntetycznych perfum, a unikalną, orzeźwiającą kompozycję zapachową tworzą starannie dobrane olejki eteryczne, które nie tylko działają aromaterapeutycznie, pobudzając zmysły, ale i pielęgnują ciało.

Marka BIOnly powstała dzięki kreatywnemu spotkaniu dwóch sił - pasjonatów zdrowego stylu życia z ekspertami nauki. Wszystko zaczęło się, gdy jedna z inicjatorek marki zaszła w ciążę – wyruszyła wtedy na poszukiwanie zdrowych rozwiązań do pielęgnacji skóry, które dostarczałyby również zadowalających i widocznych rezultatów. Świadomość tego, że skóra pochłania ponad 60% tego co jej aplikujemy, gdzie codziennie wchłaniamy średnio 75 miligramów związków chemicznych, z czego 25 mg pochodzi z żywności, a aż 50 mg z kosmetyków - nie dała jej spokoju. Postanowiła mieć wpływ na to, co daje swojej skórze i skórze swoich bliskich.

W ciągu kolejnych 2 lat, zespół złożony z chemików, biochemików, biotechnologów, mikrobiologów, kosmetologów, lekarzy, farmaceutów oraz ziołoznawców, wykorzystując wyniki najnowszych badań naukowych, stworzył markę kosmetyków BIOnly, produkowanych na bazie unikalnych receptur, zawierających kompleksy substancji aktywnych pochodzących wyłącznie z natury.

Kosmetyki BIOnly powstały z myślą o wyjątkowych potrzebach związanych ze zdrowiem i urodą każdego z nas, powstały z troski o naszą naturę.

Głównym kierunkiem działalności rozwojowej firmy jest tworzenie produktów naturalnych o działaniu profilaktycznym i kosmetycznym, oparte na wykorzystaniu sprawdzonego, leczniczego działania ziół i naturalnych ekstraktów roślinnych.

Dlatego powstała marka BIOnly, a jej celem było stworzenie preparatów organicznych, naturalnych, których działanie w niczym nie ustępuje tradycyjnym kosmetykom, a wręcz przeciwnie - konkuruje z nimi nie tylko swoim organicznym i bezpiecznym składem, ale i skutecznością działania, poczuciem komfortu i satysfakcją z efektów działania.

BIOnly to tylko BEZPIECZNE składniki, tylko INNOWACYJNE technologie produkcji i tylko ORYGINALNE receptury!

CERTYFIKATY

Składniki kosmetyków BIOnly pochodzą z organicznych upraw, audytowanych i certyfikowanych przez COSMOS. Na rynku istnieje wiele instytucji certyfikujących (dotyczących „naturalności” i „organiczności”), co powoduje dezorientację zarówno konsumentów, jak i producentów kosmetyków. W celu ujednolicenia zasad certyfikacji, kilka lat temu pojawiły się inicjatywy ujednolicenia i harmonizacji standardów. Jednostki certyfikujące podjęły próby wypracowywania wspólnych kryteriów oraz wytycznych. Pierwszą i największą jak dotychczas inicjatywą jest COSMOS, w której skład weszły: Ecocert, BDIH, Soil Association, ICEA, Cosmebio oraz Bioforum.

Mniej
Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.