Lista produktów marki Couleur Caramel

Historia marki

Historia Couleur Caramel rozpoczyna się w 2003 roku, kiedy to pochodzący ze świata profesjonalnego wizażu francuscy twórcy Cédric Ferreol i David Reccole wraz z firmą Nature zapragnęli stworzyć markę kosmetyków kolorowych, która oferowałaby produkty naturalne i organiczne o najwyższej jakości w przystępnych cenach. Po prostu bio kosmetyki dostępne dla każdej kobiety. Ich misją stała się zmiana świata poprzez umożliwianie kobietom stania się bardziej świadomymi i odpowiedzialnymi za swoje wybory. Marce od samego początku przyświeca pojęcie zrównoważonego rozwoju, które oznacza zaspokajanie potrzeb obecnego pokolenia bez umniejszania szans przyszłych pokoleń do zaspokajania ich potrzeb.

Wartości Couleur Caramel

Szacunek dla środowiska - marka dba o środowisko naturalne. Opakowania są tworzone z materiałów wtórnych, pochodzą z recyklingu i ulegają biodegradacji. Użyte składniki pochodzą z ekologicznych plantacji.

Szacunek dla człowieka - Couleur Caramel przestrzega zasad Fair Trade. Dba o rozwój dobrych relacjami między sprzedawcami, a nabywcami. Poszerza świadomość klientów dotyczącą ekologii. Marka szanuje zdrowie i urodę swoich klientów.

Szacunek dla zwierząt - kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Couleur Caramel walczy o prawa zwierząt. Marka jest członkiem organizacji OneVoice.

Szacunek dla jakości - marka zapewnia najwyższą jakość produktów. Couleur Caramel stosuje innowacyjne rozwiązania. Używa składników najwyższej jakości (brak parabenów, olejów mineralnych, konserwantów, czy substancji ropochodnych). Dzięki takim zabiegom bio kosmetyki Couleur Caramel są takie dobre.

Certyfikaty

Linia kosmetyków do makijażu Couleur Caramel zawiera m.in. oleje roślinne, olejki eteryczne, witaminy i minerały, które pozwalają na tworzenie wspaniałych makijaży bez ryzyka wystąpienia podrażnienia skóry czy alergii. Couleur Caramel wykluczył ze swojego składu wszystkie szkodliwe substancje znajdujące się w większości kosmetyków kolorowych na rynku makijażu. Produkty marki zawierają 98% - 100% składników naturalnych. Wykorzystanie naturalnych składników w połączeniu z eko opakowaniami, uczynił Couleur Caramel najlepszą marką ekologicznych kosmetyków kolorowych we Francji i na świecie. Wiarygodność marki potwierdzona jest licznymi certyfikatami:

Certyfikat ECOCERT

ECOCERT jest międzynarodową organizacją zajmującą się weryfikowaniem i kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych. Instytucja ta rozróżnia dwa określenia o różnych kryteriach:

kosmetyk naturalny: przynajmniej 95% składników jest pochodzenia naturalnego a składniki syntetyczne stanowią maksymalnie 5% składu produktu.

kosmetyk naturalny i organiczny: minimum 95% składników jest pochodzenia naturalnego oraz minimum 50% z nich pochodzi z upraw ekologicznych, a składniki syntetyczne stanowią maksymalnie 5% składu.

Bio kosmetyki Couleur Caramel spełniają wszystkie te rygorystyczne normy.

Certyfikat ECOCERT potwierdza że:

nie zastosowano produktów modyfikowanych genetycznie

produktu końcowego nie testowano na zwierzętach

surowce pochodzenia zwierzęcego pochodzą tylko z żywych zwierząt np. mleko, miód

nie użyto syntetycznych substancji barwiących, zapachowych, sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych pochodnych ropy naftowej oraz emulgatorów PEG

w procesie produkcji nie korzystano z radioaktywnego naświetlania składników ani produktu końcowego

na każdym opakowaniu wymagane jest podanie ilości surowców naturalnych oraz pochodzących z upraw ekologicznych.

Więcej informacji na temat certyfikatu ECOCERT na stronie organizacji: www.ecocert.com

Certyfikat COSMEBIO

Organizacja COSMEBIO nadaje produktom logo BIO lub ECO. Oznaczone tak produkty zawierają w głównej mierze składniki naturalne lub pochodzenia naturalnego. Aby kosmetyk został uznany za ekologiczny musi zawierać 95% składników naturalnych, pochodzenia naturalnego lub pochodzących z upraw ekologicznych. Minimum 95% surowców pochodzenia roślinnego musi pochodzić z rolnictwa ekologicznego. Pozostałe wymogi są tożsame z wymaganiami dla produktu ekologicznego dla certyfikatów BDIH/ECOCERT.

Więcej informacji o certyfikacie COSMEBIO na stronie instytucji: www.cosmebio.org

Certyfikaty FSC i PEFC

Są rodzajami certyfikatów, które są przyznawane wyrobom z drewna i papieru. Oznaczenie wyrobu z drewna lub papieru znakiem FSC lub PEFC oznacza, że materiał wykorzystany do produkcji tego wyrobu pochodzi z lasu posiadającego certyfikat FSC lub PEFC, w którym gospodarka uwzględnia zasady ochrony środowiska, aspekty społeczne i ekonomiczne. Certyfikacja FSC® i PEFC ma pozytywny wpływ na wielofunkcyjny rozwój i ochronę lasów na całym świecie. Głównym celem certyfikacji jest doskonalenie metod odpowiedzialnego gospodarowania lasami, przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu do rynków zbytu dla produktów certyfikowanych.

Certyfikat QUALITE FRANCE

Francuska jednostka certyfikująca należąca do Bureau Veritas. Kosmetyki posiadające certyfikat Qualite France spełniają następujące normy:

co najmniej 95 % składników jest pochodzenia naturalnego lub pochodzących z rolnictwa ekologicznego

zakaz stosowania sztucznych środków barwiących, syntetycznych substancji zapachowych, silikonów, PEG i innych pochodnych ropy naftowej

zakaz stosowania surowców pochodzących z roślin modyfikowanych genetycznie

stosowanie biodegradalnych opakowań

Certyfikat IMPRIM'VERT

Organizacja, która stworzyła specyfikacje środowiskową do drukarek, w celu ograniczenia ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Oznaczenia daje gwarancję:

eliminacji odpadów mających negatywny wpływ na środowisko

eliminacji toksycznych produktów

monitorowania zużycia energii

papier używany bez chloru lub bez pochodnych chloru

Couleur Caramel na światowych festiwalach

Marka Couleur Caramel jest dobrze znana już w 34 krajach świata, teraz podbija serca Polek. Chętnie inwestują w nią profesjonaliści i klienci indywidualni. Zachęceni dotychczasowymi sukcesami, chcemy zaoferować bio kosmetyki Couleur Caramel w sprzedaży detalicznej, ze względu na ich właściwości oraz jakość. Firma Couleur Caramel jako marka profesjonalna nie tylko stale podąża za trendami, ale także je wyznacza. Nasze makijaże są publikowane w pismach branżowych tj. "Loki Koki", "E-makeupownia" czy "Hair Trendy". Organizujemy również Akademię Wizażu Couleur Caramel, w związku z czym prowadzimy szereg pokazów makijażowych oraz szkoleń.

We Francji marka Couleur Caramel jest uznawana za profesjonalną linię kosmetyków kolorowych, dlatego można ją zobaczyć m.in. na Festiwalu Filmowym w Cannes, RJ Music Awards, francuskiej edycji Tańca z Gwiazdami, Festiwalu Komedii Alpe d'Huez czy Paris Fashion Week. Po naturalne kosmetyki chętnie sięgają zarówno makijażyści z branży filmowej, jak i modowej. Produkty wykorzystuje się też do tworzenia trendów makijażowych z wieloma znanym gwiazdami jak Paris Hilton, Eva Langoria czy Salma Hayek.

Produkt dodany do listy życzeń

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.